A szélsőséges élelmiszerhiány miatt 2040-re teljesen összeomlanak a társadalmak, ha az emberiség fogyasztási szokásai nem változnak. A globális élelmiszerellátó-rendszer veszteségei pótolhatatlanná válnak, és világszerte éhséglázadások törnek ki.
Ugyan a brit külügy költségein végzett kutatás valóban ezekre a következtetésekre jutott, azért azt az eredményekkel együtt kihangsúlyozták, hogy a modell nem foglalkozott azzal, hogy krízishelyzetben a társadalmak valamilyen módon reagálnak a változásokra. A kutatás szándékosan az aktuális fogyasztási szokások és társadalmi trendek alapján készült, hogy jól látható legyen, a jelenlegi rendszer mennyire nem felel meg a fenntarthatóság követelményeinek. Arra is felhívták a figyelmet, hogy ugyan számos krízishelyzet már kézzel fogható, így például a klímaváltozás hatásai, az emberiség még mindig nem volt képes arra, hogy megfelelő válaszokat adjon ezekre a kihívásokra.
Tehát még ha az éghajlati viszonyok nem is változnak drasztikusan, az élelmiszergyártás már 25 év múlva sem lesz képes kielégíteni a fogyasztási igényeket. Ha pedig lépünk egyet tovább, akkor számolni kell számos kockázati tényezővel: klímaváltozás, vízhiány, instabil politikai rendszerek, népességnövekedés stb.
Az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Világszervezete (Food and Agriculture Organization – FAO) szerint a mezőgazdaságnak globális szinten legalább meg kéne dupláznia a termelést 2050-ig ahhoz, hogy a keresletnek megfelelő mennyiségű élelmiszer álljon rendelkezésre.
via Independent
Kommentek